Kolposkopik Görüntüleme

Anormal bir pap smear sonucunuz varsa veya yüksek riskli bir HPV taşıyıcısı iseniz, kliniğimiz sonuçlarınızı anlamanıza ve daha fazla tedavi gerektirebilecek herhangi bir durumu saptamaya yardımcı olabilir. Bu durumlarda ileri tanısal inceleme için ‘kolposkopi’ denilen geliştirilmiş mikroskoplar kullanılmaktadır. Kolposkop serviks, vajina veya vulvanızdaki çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan lezyonların görüntülenmesini ve dökümastasyonunu sağlayan araçlardır. Kolposkopik değerlendirme anormal hücresel değişikliklerin olduğu alanların saptanmasını sağlar ve kanser açısından şüpheli lezyonlardan biyopsi alınmasını olanaklı hale getirir. Kliniğimizde biyopsi sonuçlarınızı aldıktan sonra, sonuçlarınızı, hangi tedavi seçeneklerinin mevcut olduğunu ve ne tür bir takip önerildiğini tartışmak için sizinle bir takip randevusu planlamaktayız.

Tedavi, tekrar Pap smear ve HPV testi veya loop elektrocerrahi eksizyon prosedürü (LEEP), soğuk bıçak konizasyonu veya farklı cerrahi prosedürleri içerebilir. Bu kararlar durumunuzun ciddiyetine ve tercihlerinize bağlıdır.

Kliniğimizde kolposkopik inceleme, kolposkopi altında biyopsi ve gerekli hallerde loop elektrocerrahi eksizyon prosedürü (LEEP) dahil olmak üzere rahim ağzı kanseri tanı ve tedavisinde kullanılan testler yapılmaktadır.

Unutmayın ki kanser değil geç kalmak öldürür.

Kanser tarama programımıza dahil olmak için kliniğimizden randevu almanız yeterlidir.

 

Mesai Saatleri

Pazartesi08:30-18:00Salı08:30-18:00Çarşamba08:30-18:00Perşembe08:30-18:00Cuma08:30-18:00Cumartesi08:30-15:30